HABER BtcTurk CEO’sundan yatırım stratejileri

AKTUĞ

CyberTR GENERAL
CyberTR GENERAL

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Habertürk TV’de yayınlanan Para Gündem programına konuk oldu. Güneri, fiyattaki düşüşe karşın Bitcoin’in temellerinin hâlâ güçlü olduğunu ve gelişmeye devam ettiğini söyledi. CEO, yatırım stratejisini de paylaştı.
Bitcoin fiyatına her gün bakmadığını söyleyen Güneri, “Saklıyorum ve geleceğe bakıyorum. Bitcoin, aslında veri ve kısa vadeli gelişmelerden ziyade orta ve uzun vadede ne kadar yayılacağı, ne kadar hayatımıza gireceğine göre değerlenecek. Bir network etkisi ile değerlenecek bir finansal varlık diye düşünüyorum. Aynı altında olduğu gibi. O açıdan bakıldığında da çok güzel sinyaller var.” şeklinde konuştu.
Bitcoin’de yatırım stratejisini de açıklayan Güneri, “Ben öncelikle almak istediğim sürece karar veriyorum. Ne kadar alacağım, ne kadar bekleyebilirim vs. Sonrasında bunu 3’e bölüyorum. 10 TL’lik alınacaksa 3 TL’sini hemen bugün almayı öneriyorum. Kalan 3’te 1’ini her hafta, her ay gibi süreye yaymayı, son parçayı da sert düşüşlerden faydalanabilmek için fiyata göre kullanmayı tavsiye ediyorum. Kısa vadeli alıp satmak istiyorsanız buna yanıt verecek doğru kişi olmayabilirim çünkü portföy yöneticisiyken de hiçbir zaman kısa vadeli alım satıma yatkın olmadım.” dedi.
Daha çok orta ve uzun vadeli bir bakış açısıyla hareket ettiğini belirten BtcTurk CEO’su, “O tarafta da çok iyi sinyaller var. Örneğin içinde en az 1 dolarlık Bitcoin bulunan cüzdan sayısı neredeyse 20 milyona ulaştı. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi. İçinde en az 1 Bitcoin yer alan cüzdan sayısı da 800,000’e yaklaştı. Bitcoin ağının bilgi işlem kapasitesi de 100 milyonun üzerine çıktı ve bu da tüm zamanların rekoru. Bitcoin’in fiyatına bakarak çekingen olabilirsiniz fakat temellerinde son derece olumlu sinyaller var.” ifadelerini kullandı.